AUGU TAKA

 

Augu takā zaļo Laumu īvju kolekcija, kadiķi, pacipreses un citi mūžzaļie augi, zied krāšņi košumkrūmi, bet parka dīķos acis priecē dažādu šķirņu ūdensrozes.

 

Sākot ar pumpuru plaukšanas brīdi, pirmo gājputnu dziesmām un beidzot ar rudens krāsu piesātināto toņu dziļumu, šeit var aplūkot cilvēka kultivēto dekoratīvo augu un vienkāršo, mīļo lauku puķu, zāļu, koku un krūmu jauko sadzīvi. Dažādos gadalaikos atšķirīgas noskaņas valda šajā „ansamblī”. Pavasarī jauno lapu svaigais zaļums izceļ sarkano un dzelteno lapu kokus un krūmus, bites pieneņu un vijolīšu pļaviņā pāri dīķim sasaucas ar kamenēm krāšņajos rododendru ziedos. Īstais laiks romantiķiem!

 

Par Jāņu tuvošanos „Laumu” dabas parkā atgādina dažādu, majestātiski skaisto ūdensrožu uzziedēšana. Par lielajiem, šo peldošo ziedu ērtajiem lapu krēsliem priecājas varžu saime un spāres. Ziedošo dekoratīvo krūmu smarža sajaucas ar naktsvijoļu reibinošo aromātu, bet visam pa vidu stārķis netraucēti ietur maltīti „zivju restorānā”.

 

Bet rudens mazliet skumīgi pavada  aizlidojošo putnu kāšus, pamājot ar lēni krītošām dzeltenām lapām. Miglainos, vēsos rītos šķiet, Augu taka pirms garā ziemas miera burtiski uzliesmo sarkandzeltenām neaprakstāmi skaistām lapu un ogu liesmām. Un grūti pateikt, kas krāšņāk deg – pīlādžu ķekaru liesmas vai purpura toņi mežvīna  lapās.

 

Katram gadalaikam sava augu rota. Tikai īvēm, kadiķiem, eglēm un citiem nemainīgi zaļo skuju vai lapu rotā tērptajiem augiem ļauts priecēt mūs ar savu zaļo skaistumu visu gadu, arī gaišajā Ziemassvētku laikā.

Parka ziņas!
Laumu parka 19 vasaras sezonu šogad atvērsim 27.aprīlī! Būsiet mīļi gaidīti! lasīt vairāk >>
Disku golfu Laumās spēlējam 365 dienas gadā! lasīt vairāk >>
Viesu namam Laumas piešķirta vides kvalitātes zīme “Zaļais sertifikāts”! lasīt vairāk >>