BIŠU TAKA 

 

Atklāj bišu valstības noslēpumus, zinoša gida pavadībā dodies Laumu Bišu takā. Iejūties bites lomā, mēģini tikt cauri putekšņu uztvērējam, apgūsti seno dravnieku prasmi, iemācies „kāpt bitēs” ar dzeiņa palīdzību. Pieredzējuša bitenieka pavadībā dodies iepazīt īstas bišu saimes dzīvi.

 

Interesanta iepazīšanās ar brīnumainiem un pārsteidzošiem noslēpumiem bišu saimes dzīvē. Vai zināji, ka bites dzīve ir kā karjera, kuras veidošana jāsāk  no pašiem pamatiem, apgūstot gan apkopēja, gan friziera, gan sarga darbu, gan arī dažādus citus pienākumus? Šī mikro pasaule slēpj sevī pat pasaules rekordus un brīnumus. Vislabāk ar tiem vari iepazīties zinoša gida pavadībā.

 

Vasaras siltajās dienās katram takas apmeklētājam ir iespēja ietērpties speciālos aizsargtērpos un pieredzējuša bitenieka vadībā iepazīties ar īstas bišu saimes dzīvi un darbošanos, kļūt par krusttēvu vai krustmāti tikko dzimušai bitītei.

 

Veselībai un dzīvespriekam piedāvājam iegādāties čaklo darboņu sagādātās veltes, medu un ziedputekšņus, bet romantiskai noskaņai – smaržīgas vaska svecītes.

 

Ielūkojies video  


MEDUS

 

Par medu mēs atceramies lielākoties tad, kad esam saaukstējušies. Jau senos laikos tautas medicīnā bija zināmas medus dziednieciskās īpašības.

 

Medus sastāvā esošie vienkāršie cukuri – glikoze un fruktoze ļoti ātri uzsūcas organismā, turklāt, nesašķeltā formā, un tādēļ ir labi izmantojami. Ir zināms, ka ogļhidrāti ir organisma galvenais enerģijas avots. Medus dziednieciskās īpašības izskaidrojamas ar tajā esošajiem vitamīniem, dažādiem mikroelementiem un kādām vēl pilnīgi nenoskaidrotām antibakteriālām vielām.

 

Bites pārstrādā nektāru medū tā, ka cilvēka organismam to ir ļoti viegli uzņemt un izmantot visas tajā esošās vērtīgās vielas, tāpēc organisma stiprināšanas nolūkos to vislabāk lietot tukšā dūšā, 20 minūtes pirms ēšanas. Medus paaugstina nespecifiskās organisma pretestības spējas pret jebkuru ārējās vides ietekmi, t.sk., infekcijas vīrusu iedarbību, paaugstinās noturīgums pret patogēniem mikroorganismiem.

 

Lietojot medu regulāri, mēs kļūstam veselīgāki, dzīvespriecīgāki, aktīvāki, jo lietojot medu, mūsu organisms uzņem krietnu daudzumu vitamīnu un dažādu minerālvielu.

 

Bišu saimē temperatūra vasarā ir ap +38°C, un, lai medus nezaudētu savas dziednieciskās īpašības, šai temperatūrai nevajadzētu būt augstākai. Pēc izsviešanas no šūnām divu mēnešu laikā medus sakristalizējas. Tas ir viens no kvalitatīva medus rādītājiem. Tas nozīmē, ka ziemā lietosim tikai sakristalizējušos medu.

 

Daudzi ilgdzīvotāji uzsvēruši, ka visa mūža garumā regulāri lietojuši medu.

 

 

Ir bites gudrākas par mums.

Kad virši zied un naktīs salnas ledus,

Tām saules skumjas nav kā mums.

Tās vāc no atvasaras puķēm medu.

 

Ir puķes viedākas par mums,

Kad ziedi birst un zemei jāpiekļaujas.

Tām rudens bēdu nav kā mums,

Tās vienkārši un gudri sēklām ļaujas.

 

Lai Dievs nu dod tā arī mums,

Kā puķēm noziedēt tik klusi!

Jo reiz jau zelta bite nāks

Un vaicās tev:"Cik esi savākusi?"

 /Agra Dage/

 

Parka ziņas!
Laumu parka 19 vasaras sezonu šogad atvērsim 27.aprīlī! Būsiet mīļi gaidīti! lasīt vairāk >>
Disku golfu Laumās spēlējam 365 dienas gadā! lasīt vairāk >>
Viesu namam Laumas piešķirta vides kvalitātes zīme “Zaļais sertifikāts”! lasīt vairāk >>